Ciekawostki na temat gry Farm Expert 17 Free

Lubię gry o tematyce niezwiązanej z moim zawodem. A wy? O co ja pytam, oczywiście, że właśnie! Widać po statystykach sprzedaży i wielkości graczy online w jasnych na Steam tego gatunku pozycjach. Kto nie chciałby zarządzać siłami ratunkowymi czy pobawić się w dzielnego drwala z popularnymi maszynami? Nie potrafiąc się wyłącznie na samochodach, zagrywać się Car Mechanic Simulator? Oddałem ponad trzydzieści godzin ze własnego życia poprzedniej produkcji PlayWay i pięknie się przy tym pozostawał. Konkurencja dla Farming Simulator 17 (niekwestionowanego numeru 1) też nowe tytuły naśladujące tematy produkcyjne, nie są złymi grami. Jest więc interesująca opcja dla mordowania mężczyzn w Overwatch – zmienić się w beztroskiego farmera i wygładzać jego szerokie pola. Co może przejść źle? Przejawia się, że wszystko…

Muszę przyznać – na papierze Farm Expert 2017 wygląda dobrze. Twórcy zapowiadali sporo nowości, nawet takich, których nie zobaczymy u szybszej (i niestety lepszej) konkurencji. Pełen rynek maszyn, wiele oferty ich budowy, aż po absolutną zmianę w obecnego typu grach – dowolne deformowanie terenu prze gracza i późniejsze utrudnienia z ostatnim połączone. Dodajmy do ostatniego szerokie i zróżnicowane mapy, zatrzęsienie punktów usługowych, mnogość zbóż i roślin uprawnych oraz ponad setkę autoryzowanych pojazdów od największych producentów naszych klimatów. Jest z czego woleć a czym chodzić.

 

 

Wszystko co wysoko wymieniłem, gdyby stanowiła obecne prosta produkcja, zaliczylibyście do plusów. Niestety, PlayWay nieumiejętnie rozdysponował własnymi materiałami i kupiliśmy (prosto z mostu, i co!) niezłego gniota. Kolejna pozycja, która nie ma czym się wybić na targu, średnia i bardzo niedopracowana. Otwarty świat i dużo ofercie toż nie jest bodaj najlepsze połączenie.

Gdyby nie rozwodzić się zbytnio, w późniejszych czasach tej świetnej recenzji tego idealnego produktu, rozpocznę z najdłuższego minusa w wszelkiej grze. Gdybym zawierał go narysować, to nie zmieściłby się na kartkę A3.

Gra, praktycznie non stop wysypuje się błędami do pulpitu. Szlag mnie trafiał podczas każdej przerwanej czynności, jaka zamierzałam wzbogacić moje gospodarstwo! Pół biedy, gdy crash był znaczenie podczas zbierania produktów czy podróże do sklepu. Drogą przez mękę, niemożliwą wręcz, było ukończenie samouczków, bez jakich nie wiedziałem co, jak, gdzie i dlaczego. Jeśli dostawałbym złotówkę, za wszelkiego crasha – być by mnie było na nowoczesnego iPhone 7 albo Ps4 Pro i TELEWIZJA 4k.

Nawet gdy siedziała się nieco bardziej bezpieczna po dziesiątym z rzędu restarcie, autora nie sugerowaliśmy się w walce i zakładaliśmy na stół kolejne problemy. Nie raz, nie dwa, musiałem jakiś samouczek zaczynać z początku, bo któryś z checkpointów nie działał czy nie zaliczyłem wykonanego zadania (nie nie z mojej winy – gra miewa nastroje a jedna z siebie nie zalicza. Czemu? Skoro tak!). Nic w takiej sytuacji zapoznać się nie można, a samą nagrodą są niekończące się pokłady frustracji.

Chciałbym móc stworzyć: „Merytoryka samouczków nie jest najniebezpieczniejsza”, ale z napotkanymi w nich problemami, zmieniam obraz na „skopane po całości”. Rozumiem – FE2017 może być stosowana do totalnie nieświadomych obejmującego ich świata graczy, którzy sięgną po nią w biznesie. O czym on występuje? Już spieszę z rozwiązaniami. Problemem są rozległe opowieści na startu każdego poradnika, opowiadające o tym, że po zasianiu trzeba skosić zborze, i wtedy je sprzedać. Każde zdanie wyświetla się nam na monitorze w dość irytującym tempie także nie ma zdolności przewinięcia tekstu. Musimy oczekiwać i czytać, jako dużo istotne jest przekopanie pola przed zasianiem roślin. Przy następnej nadarzającej się okazji, gra przypomina nam o tym, jak znaczące jest przekopanie pola przed zasianiem. I więcej. I dodatkowo. I jeszcze. Naprawdę, nie można było tegoż rozwiązać w odpowiedniejszy także znacznie zachęcający do ekranu, sposób?

 

 

Na wesele ogarnięcie całego nie było aż tak delikatne jak planowałem i szybko dałem sobie koniec z ukończeniem samouczków. Przeniosłem się do właściwej gry – trybu swobodnego.

Gdzie wiele czasu spędzimy na farmie? Wiadomo, że w polu, prowadząc ciągnik, traktor etc. Arsenał pojazdów charakteryzuje się całkiem nieźle. Jest daleko różnych, licencjonowanych maszyn, odwzorowanych +/- tak (nie jestem specjalistą, ale obrazki w google mi pomagają).

Nie potrzebował być równy, ale tytuł Naczelnego Marudy w Redakcji zobowiązuje. Nie korzystam pojęcia, kiedy można było skopać tak istotną rzecz jak fizyka pojazdów. Mówienie ich dostosowuję do najgorszych przyjemności, jakich doznał w atrakcji. Produkcje słabszej strony konkurencji nie odchodzą od tego rynek mocno, przecież toż, co tu się dzieje, przeczy jakimkolwiek prawom fizyki.

Jesteśmy gotowym rolnikiem. A przynajmniej potrafimy się tak czuć. Nie osiąga, nie da się, koniec, kropka, możliwości by jeździć prosto. Pojazdy żyją naszym przeżyciem oraz odwracają się o nieistniejące krawędzie tekstur. Lub chyba jego Najświętobliwsza Makaronowatość używa naszych siły, aby im w ostatnim pomagać? Fikołki, skakanie, zapadanie się pod ziemię, drifty, teleportacje – twórcy zadbali o swoją rozrywkę, umieszczając najnowsze zdobycze technologiczne w ich pracy. Wygląda to przekomicznie, kiedy płyniemy z dużą naczepą ziarna i szybko! BUM! Nasz traktor wykonuje podwójnego backflipa zaś toż nie o 360º, ale o 720º! Staruszek Tony trzyma się, jak widzi punktacje za te triki, a mężczyźni z NFS krzyczą z przyjemności, rozumiejąc jak spektakularnie bierzemy zakręty. Perełką jest zawsze klej do ziarna – super glue lub jakaś kosmiczna technologia klejów – podczas wykonywania prace ładunek nawet nie drgnie. Chyle czoła!

Kiedy już pójdziemy na miejsce, żeby wejść do pojazdu, dzieją się rzeczy niestworzone. Nie dość, że gra z podstawowej osoby wygląda totalnie paskudnie (o tym za chwilę), to także cały świat rządzi się nam pod nogami. To idziemy, a kamera lata. Góra, dół, góra, w ustawa, góra, dół, w lewo, w dół, w przepis. Spróbujcie pobiegać. Wtedy jest jazda.

 

 

Nie żartuję, odechce wam się pieszego podróżowania po kilku minutach ganiania na terytorium. Nie wiem, może gramy farmerem bez kolan? To żeby nawet pasowało. Po chwili biegania wydawałoby mi się niedobrze, postanowiłem więc poskakać. W wielu atrakcjach jest naprawdę, że szybciej skaczemy niż biegniemy. Tutaj… Cóż – zostałem ustanowiony w niezłe zdumienie i wyrzucony z braku. Gdy tylko naciśniemy spacje, zwalniamy jakbyśmy chodzili na wyprostowanych nogach. Sami spróbujcie przebiec kawałek z prostymi nogami i skoczyć. Kolejna postać bez kolan!

Jeśli już o celi i skakaniu, teraz będzie piękna o właściwej grafice i najróżniejszych efektach specjalnych widocznych w Farm Expert 2017 (Czemu 17? co stanowi niskiego 2016?!). Jak się pewnie domyślacie, cała otoczka wizualno-dźwiękowa występuje na takim samym poziomie, jak reszta produkcji. Zasięg tworzenia to znana kpina z perspektyw dzisiejszych komputerów. Jakość tekstur przypomina rok 2005 może 2006. Wygląda to wszystko paskudnie, płasko i nawet nie próbuje udawać żadnego 3D. Drzewa wyrastają nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a teren zmienia parę metrów przed nami. Do tego symulatorfarmy.eu/farm-expert-2017-download/ myślą kłopoty z optymalizacją całej gry. Komputer wyje, jakbym odpalał Wiedźmina w ultra, wiatraki z obudowy ledwo nadążają wydmuchiwać ciepło. Gra idealna na chłodne wieczory – ogrzeje nas darmowy grzejnik, w który zmienia się nasz PC. Że tylko, iż jest pozytywny wrzesień oraz zachęcaj pootwierane okna. Jakbyście pojęliśmy o ociepleniu klimatu, wiecie kogo winić.

W Farm Expert 2017, znajdziemy kilka, całkiem niezłych, nowości. W gwoli ścisłości – nie postępował w ubiegłą wersję, lecz przeglądając filmiki to rzeczywiście są nowości, musicie zaufać mi na słowo. Na dowód szklarnie. Nie trafiają się one na jakiejś dostępnej mapie, przez co liczył chwilę konsternacji w zimie, jeśli ich szukałem latając ciągnikiem od stronie do krawędzi. Niestety, spędza w nich sam ważny problem, wszystko robimy sami, z perspektywy liczby osoby. Więc zawroty głowy znowu gwarantowane. Dzięki samym szklarniom, nie musimy martwić się o dochody w zimę i nudę w niniejszym momencie.

Wydawać aby się mogło, że w grupy tego rodzaju gier, zima to znakomita zabawa. Jeżdżenie po zaśnieżonych polach i driftowanie ze bliskimi. Ach! Niestety, tych ostatnich brakuje, bynajmniej nie dlatego że towarzyszy nie posiadam, a driftowania żeby się nie podjął. Ze znajomymi nie był szansy zagrać, bo jak szybko znalazłem kogoś kto tę grę jest, narodził się nowy problem – serwery. Ani razu nie udało nam się połączyć i zagrać wspólnie. Zawsze jakiś błąd lub ogólna niemożliwość skupienia się po stronie klienta (oczywiście, ponieważ ich serwery są niezawodne). Zapewne stanowi obecne związane premierą i zdrową (jak na taką produkcję) ilością graczy, spróbowałbym chętnie za parę dni. Wierzę jednak, że za kilka dni, to uda mi się zapomnieć o tej grze, i nie połączyć się spośród ich serwerem.

 

 

Ok, będzie panaceum na plus. Interesujące wydają mi się funkcje w tworzeniu typowo farmerskich rzeczy, takich jak zarządzanie uprawami. Jakie problemy liczą na nas, jeżeli nie opryskamy dokładnie pola, na jakim zasadziliśmy nasze rośliny a nie zabijemy chwastów? Postać z drogich plonów, zostanie zastąpiona okropnym zielskiem, którego nie tak szybko będzie się pozbyć. Pamięta to spore odwzorowanie w istot pieniędzy, jakie zgarniemy za swoje uprawy. Czyli wszystko musi być wykonane konkretnie a po kolei, ominięcie jednego ważnego składnika uszczupli nasze systemy. Z kolejnej strony, mimo tak restrykcyjnych wymagań odnośnie upraw, spotkałem się z kompletnymi bzdurami i ciężkimi do przygotowania zadaniami. Przykładem niech będzie działanie polegające na posadzeniu drzew. Najskuteczniejszą formą jaką odkryłem (przedstawia się, najszybszą), jest jazda traktorem z przyczepką. Tak. Jedziemy jeszcze do przodu, z zawrotną prędkością 10km/h., dzięki czemu nasze pachole (myślał że posiadamy ludzi na farmie?), stojące na przyczepce, będzie spożywa sadziło w wygodnej przestrzenie i bez postojów. Myślicie sobie, przy takiej prędkości wykopanie dołka, wsadzenie drzewka i przysypanie go? Jak się toż tworzy do tej całej realistycznej produkcji? Dosyć marnie, tak wam powiem.

Gdybym odrzucić wszystkie problemy i bugi, o których mówił, sama gra nie ukazuje się tak tragicznie. Naprawdę odwalili niezłą robotę, jeśli idzie o wybór sadzonek i własnych roślin. Jednak toż ich stosowanie jest doskonale bez powodu, gdy reszta nie działa zbyt dużo. Już pal licho te obiecywane deformacje terenu, które są po prostu jakąś produkowaną z automatu teksturą, nie oddziałującą na nic. Wielkie problem stanowią ułatwienia dane przez twórców. Co przyjdzie mi z kagańca (lub te tempomatu) na tłu, jaki zawiera niewiele poziomów i przydatne są dwa. Możecie wybrać pierwszy, jaki będzie zbyt wolny albo drugi za bliski i co chwile być dane i alerty o przegrzaniu czy innym pieruństwie. To toż z tanimi cudownymi innymi maszynami, których nie odda się używać bo albo fizyka jest skopana albo powodują wyłączenie się gry a wyjątkowe problemy. Niestety istnieje wtedy produkcja, którą można komukolwiek polecić (chyba że macie zdolności masochistyczne) i mimo dobrych chęci wyszło jak zwykle – czyli mocno beznadziejnie.